Malt Whisky Club Poland
Strona zawiera materiały informacyjne dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
PODAJ SWÓJ ROK URODZENIA
WEJDŹ
Aby korzystać z tej strony musisz mieć ukończone 18 lat. Aby dowiedzieć się więcej na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, odwiedź www.pijodpowiedzialnie.pl.
   

Glenlossie 1975 TWA Whiskybase Link

The Whisky Agency - Private Stock

#D0050
Kategoria:
Single Cask
Kraj pochodzenia:
Szkocja
Region:
Speyside
Destylarnia:
Glenlossie
Wiek:
1975 / 38
Butelkowanie:
2013
Beczka:
Bourbon Hogshead
Moc:
46,6%
Ilość butelek:
91
Brak ocen
Glenlossie 1975 TWA to 38-letnia whisky, sygnowana logo niemieckiego bottlera The Whisky Agency, sygnowana dodatkowo opisem Private Stock. Zabutelkowana w 2013 roku, z naturalną mocą 46,6%, cały okres maturacji spędziła w hogshead po Bourbonie. W efekcie, powstała nietuzinkowa edycja, bardzo dojrzałej whisky, której delikatny charakter stał się wraz z upływem czasu dostojny.

Destylarnię Glenlossie od zawsze cechowała delikatność jej ekspresji single malt. Od samego początku ramiona alembików zostały wyposażone w oczyszczacze, które wyłapując cięższe frakcje alkoholi, kierują je z powrotem do wnętrza alembika. To oczyszczacze i refluks (odpowiadające za wydłużony czas kontaktu alkoholu z miedzią) nadają świeżemu destylatowi oleistości, podczas gdy długi czas fermentacji brzeczki (75 godzin) odpowiada za jego trawiastość.

Glenlossie destyluje od 1876 roku, gdy została zbudowana przez Johna Duff’a (zaangażowanego także w Longmorn i Benriach, byłego zarządcę GlenDronach), Alexandra Allena i właściciela Tobermory, londyńskiego blendera – Johna Hopkinsa. Gorzelnia pozostawała w prywatnych rękach do 1919 roku, gdy została zakupiona przez DCL, predecesora dzisiejszego Diageo.

W latach 60 XX wieku, zakład przeszedł modernizację, dodano parę alembików zwiększając ich liczbę do 6. Z kolei od lat 70 XX wieku, Glenlossie wzbogaciła się o młodszą siostrę – na jej terenie powstała nowa destylarnia – Mannochmore, zbudowana w celu produkcji jeszcze innej ekspresji ‘lekkiego’ stylu whisky, w tym przypadku już nie tyle trawiastej, co kwiatowej i świeżej.

Choć Glenlossie większość swojej produkcji ‘oddaje’ na potrzeby blendów, od zawsze miała w branży uznanie za swoją jakość i charakter. Była jedną z tuzina destylarni określanych mianem ‘top class’. Jej wydania single malt są rzadkie i cenione, od lat 90 XX wieku także jako 10-letni single malt z serii Flora i Fauna.
 
The Whisky Agency to niezależny niemiecki bottler, specjalizujący się poszukiwaniu i sprzedaży whisky, o jak najwyższej jakości, niezależnie od wieku oraz destylarni z której pochodzi. Twórcy TWA (Carsten Ehrlich and Meike Schneider) szczycą się tym, że wyszukują jedynie te edycje, których sami chętnie by spróbowali.

Co więcej, Carsten Ehrlich to także organizator festiwalu w Limburgu. Jakość oferowanych przez TWA whisky, ich precyzyjny dobór oraz wysublimowane smaki znalazły odzwierciedlenie we współpracy z innymi niezależnymi rozlewcami jak LMDW, The Nectar, czy japońskie Three Rivers Tokyo. Wybrana przez nas Speyside Region pochodzi z serii butelek wydawanych pod szyldem TWE Exclusive.
Logo
DOŁĄCZ
DO STOWARZYSZENIA ZRZESZAJĄCEGO MIŁOŚNIKÓW WHISKY SINGLE MALT
WYPEŁNIJ FORMULARZ

IX Spotkanie - wrzesień 2022

wiecej

KONTAKT

Markus Bomba
founder / administrative manager
+48 509-413-223 markus@maltwhiskyclub.pl
Michał Kortas
founder / brand manager
+48 608-672-739 michal@maltwhiskyclub.pl
Jakub Łukasik
board member
+48 509-504-859 kuba@maltwhiskyclub.pl
Stowarzyszenie Malt Whisky Club Poland
ul. Cicha 23/5, 40-116 Katowice

NIP: 634 284 57 03 | REGON: 362440649
ING: 73 1050 1214 1000 0090 3070 4226